ΑΡΗΣ VS ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (2017-10-28 15:0...

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΑΡΗΣ την αναμέτρηση της πρεμιέρας του πρωταθλήματος κόντρα στον Αιγινιακό.

Η ομάδα μας κέρδισε με το επιβλητικό 5-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Ο σημερινός αγώνας δε αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική. Ο ΑΡΗΣ από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό επέβαλε το ρυθμό του, πέτυχε πέντε γκολ, ενώ χάθηκαν ευκαιρίες για να μεγαλώσει ακόμη περισσότερο ο δείκτης του σκορ.

Το δρόμο προς τα δίχτυα άνοιξε στο 18’ ο Βαγγέλης Πλατέλλας με γυριστό σουτ (1-0).

Πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάννης Πασάς με καλοζυγισμένο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο 30’ ήταν η σειρά του Πασχάλη Κάσσου να χριστεί σκόρερ με κεφαλιά (3-0).

Στο 74’ ο Αντώνης Καπνίδης με προβολή από κοντά «έγραψε» το 4-0.

Το «κερασάκι στην τούρτα» το έβαλε ο Κενάν Μπαργκάν στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με πλασέ (5-0).

Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών)

ΑΡΗΣ: Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Βαλεριάνος (38’ λ. τρ. Μπούρμπος), Ούγκο Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Πλατέλλας, Ιντζόγλου, Διαμαντόπουλος (50’ Μπαργκάν), Πασάς, Κάσσος (64’ Καπνίδης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Τόλλιος (46’ Καραγκιόζης), Βλάχος, Λιόλιος, Τοπαλίδης, Γκατζολάρι, Πολύζος, Αντωνιάδης, Τσολακίδης, Σοφιάνης, Γιαζιτζόγλου (46’ Καρακώστας), Δωματάς (64’ Σισέ).