«Δύο στα δύο» και συνεχίζουμε… - Τελευταία Νέ...

02/09/18

«Δύο στα δύο» για τον ΑΡΗ στο πρωτάθλημα «Super League Σουρωτή».

Η ομάδα μας, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής, κέρδισε δίκαια με 2-0 την Α.Ε.Λ παρουσία 20.000 και πλέον φιλάθλων στις κερκίδες του Καυτανζογλείου.

Ο ΑΡΗΣ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ήταν καλύτερος, έχασε περισσότερες ευκαιρίες και εν τέλει έφτασε στην κατάκτηση των τριών βαθμών με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Το δρόμο προς τη νίκη άνοιξε στο 71’ ο Χαμζά Γιουνές, ο οποίος ένα λεπτό νωρίτερα είχε κεφαλιά στο δοκάρι, με παλικαρίσια προσπάθεια, μετά από σέντρα του Μανώλη Τζανακάκη (1-0).

Την υπόθεση νίκη «καθάρισε» τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νίκολας Ντιγκινί με προβολή, μετά από γύρισμα του Ματέο Γκαρσία (2-0).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Δεληζήσης, Μπάσα, Ματίγια (81’ Μενέντεθ), Γκάμα (85’ Ναζλίδης), Γιουνές, Ντιγκινί (77’ Κολάσο), Γκαρσία.

ΛΑΡΙΣΑ: Κρίστινσον, Σαχίτι (46’ Καρανίκας), Γκόικοβιτς, Γρομητσάρης, Γκόλιας, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Κούνιτς (64’ Νούνιτς), Πίτι, Ντέλετιτς (77’ Μόρσι).