Ισοπαλία στην Τούμπα (1-1) - Τελευταία Νέα - ...

26/09/18

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αποψινή αναμέτρηση στην Τούμπα. Π.Α.Ο.Κ. και ΑΡΗΣ αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας (4ος όμιλος).

Ένα αποτέλεσμα, που –με βάσει την εξέλιξη του αγώνα- αδικεί την ομάδα μας, η οποία σε μεγάλα διαστήματα ήταν καλύτερη (κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο) και έχασε ευκαιρίες για να φτάσει στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πέλκα (1-0).

Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με δυνατό σουτ του Ματέο Γκαρσία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μετά από πάσα του Χαμζά Γιουνές.

Στο 56’ και στο 71’ τα σουτ των Ούγκο Σόουζα και Γκαρσία αντίστοιχα από πλεονεκτική θέση δεν βρήκαν στόχο, ενώ στο 84’ ο Μπρούνο Γκάμα, ο οποίος δέχτηκε χτύπημα στα πλευρά στις καθυστερήσεις του αγώνα, ανατράπηκε στην περιοχή, χωρίς, όμως, ο Σιδηρόπουλος να υποδείξει την παράβαση.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Κίτσιου (59’, δεύτερη κίτρινη)

Π.Α.Ο.Κ.: Ρέι, Κίτσιου, Χατσερίντι, Κρέσπο, Τόσκα (46' Μάτος), Βέρμπλουμ, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί (46' Μπίσεσβαρ), Ζαμπά, Πέλκας, Καρέλης (77' Πρίγιοβιτς).

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Ούγκο Σόουζα, Μενέντεθ (66' Μπάσα), Μάβραϊ, Βέλεθ, Σιώπης, Μπρούνο Γκάμα, Ματίγια (82' Ντιγκινί), Γιουνές (46' Ναζλίδης), Κολάσο, Γκαρσία.