Επιστροφή στις νίκες (2-0) - Τελευταία Νέα - ...

30/09/18

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας. Ο ΑΡΗΣ, κάνοντας κατάθεση ψυχής στα τελευταία λεπτά, κέρδισε 2-0 τον μαχητικό Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος «Super League Σουρωτή» της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019 και παρέμεινε στα ψηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα μας, έχοντας τη συμπαράσταση του κόσμου, προσπάθησε να επιβάλει το ρυθμό της, είχε κάποιες ευκαιρίες τόσο στο α’ όσο και στο β’ μέρος και στα τελευταία λεπτά αποδόθηκε δικαιοσύνη στο ματς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ματέο Γκαρσία, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι στο 87’ και το μετέτρεψε σε γκολ ο Χαμζά Γιουνές (1-0) και στο 93’ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα», γράφοντας το τελικό 2-0 με διαγώνιο σουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στέφανος Κουμπαράκης (Έβρου)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Τζανακάκης, Μενέντεθ, Δεληζήσης, Φραν Βέλεθ, Μπάσα, Ντιγκινί (72’ Μαρτίνες), Ματίγια (81’ Σιώπης), Γιουνές, Κολάσο (46’ Ναζλίδης), Ματέο Γκαρσία.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Βλάχος (90’ Δουβίκας), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Μαρτίνεζ, Κυριακόπουλος (60’ Φερνάντεζ), Τόνσο (71’ Κώτσιρας), Τσιλιανίδης, Μανιάς.