ΑΡΗΣ VS ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (2018-03-12 15:00...

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Με επιβλητικό τρόπο επέστρεψε ο ΑΡΗΣ στις νίκες. Η ομάδα μας μετέτρεψε σε παράταση για έναν ρόλο τη σημερινή αναμέτρηση με τον Εργοτέλη, κερδίζοντας δίκαια με 3-0.

Μπορεί τα γκολ να σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο ΑΡΗΣ είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχοντας αρκετές χαμένες ευκαιρίες και ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Ούγκο Σόουζα.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο Βαγγέλης Πλατέλλας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 54’ (1-0).

Είκοσι τρία λεπτά αργότερα (77’) ήταν η σειρά του Πασχάλη Κάσσου να χριστεί σκόρερ με πλασέ (2-0).

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Άγγελος Χαντί στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ (3-0).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτρης Ρούσης (Θεσσαλίας)

ΑΡΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Κανακούδης, Ούγκο Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Πλατέλλας (88’ Χαντί), Νίκιτς, Διαμαντόπουλος (77’ Μιλούνοβιτς), Παυλίδης (52' Ντούνης), Κάσσος.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Πάτας, Σταμόπουλος, Τσέλιος, Μπουτσάκης (75’ Βογιατζής), Σταματάκος (81’ Μανουσάκης), Έφορτ, Ροβίθης (42’ λ. τρ. Μπουρσέλης), Κάιπερς.