ΑΡΗΣ VS ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (2018-02-18...

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Τρεις ακόμη βαθμούς πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΑΡΗΣ. Η ομάδα μας κέρδισε σήμερα με το ευρύ 3-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον α’ γύρο με απολογισμό 14 νίκες και μόλις 3 ισοπαλίες.

Η αναμέτρηση στο Κλεάνθης Βικελίδης, που ήταν στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018, εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο.

Ο ΑΡΗΣ από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και εκτός από τα τρία γκολ χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το δείκτη του σκορ.

Το δρόμο προς τη νέα νίκη της ομάδας μας άνοιξε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ούγκο Σόουζα με προβολή (1-0).

Στο 63’ ήταν σειρά του Βαγγέλη Πλατέλλα να χριστεί σκόρερ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (2-0).

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 92’ ο Λούκα Μιλούνοβιτς με σουτ μέσα από την περιοχή (3-0).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παναγιώτης Κουκούλας (Λέσβου)

ΑΡΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Ούγκο Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Πλατέλλας (67’ Μιλούνοβιτς), Ιντζόγλου, Μπαστακός (61’ Ντούνης), Χαντί, Πασάς (71’ Μαραγκός).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Γκέκας, Καραγιάννης, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Μπούσδρας, Καρίκι, Σουντουρά (68’ Βατουσιάδης), Σταματάκης, Χαντζάρας, Κονέ (84’ Παπαευθυμίου), Λεφίδης (57’ Πλαβούκος).