ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Ο ΑΡΗΣ κράτησε το αήττητό του στην Πάτρα. Η ομάδα μας αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Παναχαϊκή, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Το σημερινό παιχνίδι μπορεί να μην διεκδικεί δάφνες ποιότητας και να είχε λίγες καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ωστόσο είχε αρκετές δυνατές μονομαχίες και τρεις αποβολές στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 43’ με πλασέ του Ελευθεριάδη, ενώ στο 23’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με πρωταγωνιστή τον Πασχάλη Κάσσο.

Ο ΑΡΗΣ, που ανέβασε «στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασε στην ισοφάριση στο 88’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρκου Ντούνη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Λάμπρου (Εύβοιας)

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 90’+2’ Ντάσιος / 90’+2’ Μπαστακός, 90’+5’ Βαλεριάνος

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Βρονταράς, Πολίμος (67’ Μπουτζίκος), Ντάσιος, Σωτηράκος, Λουμπαρδέας, Φωτάκης, Φουρλάνος (59’ Γκίνο), Ελευθεριάδης, Στεργίδης, Αργυρόπουλος (79’ Μουστακόπουλος), Μωραΐτης.

ΑΡΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Μπούρμπος, Βαλεριάνος, Ούγκο Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Πλατέλλας, Ιντζόγλου (85’ Μπαστακός), Διαμαντόπουλος (76’ Πασάς) Παυλίδης (59’ Ντούνης), Κάσσος.