ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ VS ΑΡΗΣ (2018-05-27 17:00) - Απ...

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Με νίκη ολοκλήρωσε ο ΑΡΗΣ τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα. Η ομάδα μας κέρδισε με 1-0 στην Καρδίτσα την τοπική Αναγέννηση, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής (τελευταίας) του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Το σημερινό παιχνίδι, που έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες (ζέστη) και σε κακό αγωνιστικό χώρο, δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας.

Ο ΑΡΗΣ, που ήταν καλύτερος σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα (η κατοχή της μπάλας έφτασε στο 70%) και είχε δοκάρι σε σουτ του Νίκου Τσουμάνη (79’), πέτυχε το γκολ της νίκης (0-1) στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αρη Λώττα (το πέναλτι κέρδισε ο Γιάννης Πασάς, που ανατράπηκε από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Αντωνίου (Αθηνών)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Γκέκας, Καραγιάννης, Κωνσταντινόπουλος, Τζέκος, Βατουσιάδης, Μπιτέλης, Πλαβούκος (88’ Μπούσδρας), Σταματάκης, Πλουμής (59’ Ντάγκρας), Σουντουρά, Χαντζάρας.

ΑΡΗΣ: Καντιμοίρης, Μπούρμπος (46’ Κλιγγόπουλος), Τσουμάνης, Μαραγκός, Κανακούδης, Μουμίν, Πασάς, Νίκιτς, Μπαστακός, Παυλίδης (83’ Χαντί), Μπαργκάν (65’ Λώττας).