Χαμένο πέναλτι, δύο δοκάρια και...1-1 - Τελευ...

24/08/19

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της πρεμιέρας του πρωταθλήματος με τον Ο.Φ.Η. στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Το τελικό 1-1 αδικεί την ομάδα μας, η οποία ήταν καλύτερη σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα και άξιζε τη νίκη. Χαρακτηριστικό της ανωτερότητας του ΑΡΗ ήταν το χαμένο πέναλτι του Νικολά Ντιγκινί (56’), τα δύο δοκάρια (Νίκο Μαρτίνες στο 11’ και Μπράουν Ιντέγε στο 48’) και οι πολλές χαμένες ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19’ με τον Μεγιάδο (0-1).

Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στο 68’ με σουτ του Λούκας Σάσα μέσα από την περιοχή.

Στις καθυστερήσεις του ματς δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι σε τράβηγμα του Ιντέγε μέσα στην περιοχή από τον Νάστο.

ΓΚΟΛ: Λούκας Σάσα (68’) / Μεγιάδο (19’)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Αναστάσιος Τζήλος (Λάρισας)

ΑΡΗΣ: Έμαν, Σούντγκρεν, Κόρχουτ, Ρόουζ, Δεληζήσης, Λούκας Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης (80’ Τόνσο), Ιντέγε, Ντιγκινί (87’ Γιουνές), Μαρτίνες (63’ Λάρσον).

Ο.Φ.Η.: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα (89’ Μπράουν), Μεγιάδο, Σεμέντο (69’ Σάσι), Ναμπί (81’ Σακόρ), Τσιλιανίδης, Μάνος.