Ήττα στο «Γ. Καραϊσκάκης» - Τελευταία Νέα - N...

10/03/19

Την ήττα με 4-1 γνώρισε ο ΑΡΗΣ από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο της 24ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος «Super League Σουρωτή» της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019, βάζοντας έτσι τέλος στο αήττητο σερί των έξι αγωνιστικών.

Το αποτέλεσμα σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αποψινού παιχνιδιού, καθώς η ομάδα μας σε μεγάλα διαστήματα ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και σίγουρα άξιζε καλύτερης τύχης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Μασούρα (25’) και Ποντένσε (37’).

Ο ΑΡΗΣ μπήκε ξανά στο ματς με σουτ του Νίκο Μαρτίνες στο 74’ (2-1), αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Ποντένσε έκανε το 3-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γκερέιρο διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ομάρ, Μεριά, Μιράντα, Κούτρης, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Φορτούνης (84’ Καμαρά), Ποντένσε, Μασούρας (70’ Ανδρούτσος), Χασάν (62’ Γκερέιρο).

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Βαλεριάνος, Κόρχουτ, Ρόουζ, Φραν Βέλεθ, Σιώπης, Ματίγια (79’ Μπάσα), Φετφατζίδης (57’ Μαρτίνες), Γιουνές, Λάρσον, Ματέο Γκαρσία.