Παράσταση για ένα ρόλο (4-0) - Τελευταία Νέα ...

15/09/19

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο ΑΡΗΣ την αποψινή αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό.

Η ομάδα μας «καταιγιστική», σκόρπισε στους… τέσσερις ανέμους τους φιλοξενούμενους στο Κλεάνθης Βικελίδης (4-0), στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020.

Ο ΑΡΗΣ από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα επέβαλε το ρυθμό του και εκτός από τα τέσσερα γκολ, χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για να μεγαλώσει ακόμη περισσότερο ο δείκτης του σκορ.

Το «χορό» των γκολ άνοιξε στο 20’ ο Γιάννης Φετφατζίδης με κεφαλιά, εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού (1-0).

Στο 44’ ήταν σειρά του προωθημένου Φραν Βέλεθ να χριστεί σκόρερ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή (2-0).

Τα άλλα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο από τους Νικολά Ντιγκινί στο 54’ με πλασέ, μετά από οργανωμένη επιθετική προσπάθεια (3-0) και Μπράουν Ιντέγε (64’) με καλοζυγισμένο σουτ μέσα από την περιοχή (4-0).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ματίγια / Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Ινσούα, Γιόχανσον.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Κόρχουτ, Φραν Βέλεθ (82’ Δεληζήσης), Ρόουζ, Λούκας Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης (73’ Μαντσίνι), Ιντέγε, Μπρούνο Γκάμα (63’ Λάρσον), Ντιγκινί.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (46’ Κολοβός), Γιόχανσον, Ινσούα (68’ Περέα), Μπουζούκης, Ζαχίντ (59’ Χατζηθεοδωρίδης), Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.