Άδική ισοπαλία στην Τούμπα (2-2) - Τελευταία ...

22/09/19

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Τούμπας. Π.Α.Ο.Κ. και ΑΡΗΣ αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020.

Ένα αποτέλεσμα, που –με βάσει την εξέλιξη του αγώνα- αδικεί την ομάδα μας, καθώς το γκολ της ισοφάρισης των γηπεδούχων επιτεύχθηκε στο τελευταίο λεπτό των –αδικαιολόγητων κατά τα άλλα- καθυστερήσεων.

Ο ΑΡΗΣ μπήκε σε θέση οδηγού –ουσιαστικά- με το… καλησπέρα του ντέρμπι.

Μόλις στο 3’ ο Μπράουν Ιντέγε με καλοζυγισμένο σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από προσπάθεια του Γιάννη Φετφατζίδη, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-1).

Ο Π.Α.Ο.Κ. ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με τον Μάτος (1-1).

Στο 86’ η ομάδα μας (ξανα)πήρε «κεφάλι» στο σκορ με δυνατό σουτ του Χαβιέρ Ματίγια (1-2).

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 97’(!) με τον Μίσιτς.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 67’ Μάτος / 71’ Σάσα

Π.Α.Ο.Κ.: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Μίσιτς, Ντόουγκλας, Ζαμπά (57’ Καντουρί), Μπίσεσβαρ, Πέλκας (14’ λ. τρ. Λημνιός), Άκπομ (79’ Σφιντέρσκι).

ΑΡΗΣ: Κουέστα (46’ λ. τρ. Έμαν), Σούντγκρεν, Κόρχουτ, Ρόουζ, Φραν Βέλεθ, Λούκας Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Φετφατζίδης (85’ Ούγκο Σόουζα), Μπρούνο Γκάμα (64’ Λάρσον), Ιντέγε.