Ήττα στις… λεπτομέρειες (1-2) - Τελευταία Νέα...

01/03/20

Ήττα στις… λεπτομέρειες για τον ΑΡΗ (1-2). Η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι με τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο της 26ης Αγωνιστικής (τελευταίας της κανονικής περιόδου) του πρωταθλήματος της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020, ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα, προηγήθηκε στο σκορ, έχασε ευκαιρίες –τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο-, αλλά οι φιλοξενούμενοι πιο αποτελεσματικοί ήταν αυτοί που πήραν τους τρεις βαθμούς.

Ο ΑΡΗΣ άνοιξε το σκορ στο 48’ με υποδειγματικό πλασέ του Νικολά Ντιγκινί (1-0).

Ο Ατρόμητος «απάντησε» στο 52’ με τον Ενσικουλού και στο 60’ με τον Γκάλο κι έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 1-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θανάσης Τζήλος (Λάρισας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

ΑΡΗΣ: Έμαν, Σούντγκρεν, Λούκας Σάσα, Ούγκο Σόουζα, Ρόουζ, Ματίγια, Μπακούτσης (64’ Μαρτίνες), Μπρούνο Γκάμα (46’ Τόνσο), Φετφατζίδης, Λάρσον (46’ Ντιγκινί), Μαντσίνι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μανδάς, Ρισβάνης, Στρούγγης, Μπουσούλατζιτς, Νάτσος, Γκάλο, Χαρίσης, Ενσικουλού (67’ Ουμπίδες), Ντε Πο (76’ Γιακουμάκης), Μανούσος, Ανδρούτσος (81’ Μπαένα).