Νικηφόρα πρεμιέρα στο πρωτάθλημα (3-1) - Τελε...

11/09/20

Με το δεξί μπήκε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα. Ο ΑΡΗΣ ανεβάζοντας «στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε δίκαια 3-1 τη Λαμία, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten της αγωνιστικής περιόδου 2020-2021.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε με δύο πρόσωπα στο σημερινό παιχνίδι. Στο πρώτο μέρος δεν ήταν καλή και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ρόμανιτς (0-1).

Στην επανάληψη άλλαξε άρδην η εικόνα του ματς. Στο 72’ ο Κριστιάν Λόπεθ με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1).

Έξι λεπτά αργότερα ο Μπρούνο Γκάμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έφερε τον ΑΡΗ σε θέση του οδηγού (2-1).

Στο 88’ ο Φακούντο Μπερτόγλιο με πλασέ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» (3-1).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σάκιτς (51’ Κριστιάν Λόπεθ), Γκανέα, Ρόουζ, Ντάτκοβιτς, Ματίγια (53’ Μπαγκαλιάνης), Λούκας Σάσα, Τζέγκο, Φετφατζίδης (90’ Μάνος), Μπρούνο Γκάμα, Μαντσίνι (71’ Μπερτόγλιο).

ΛΑΜΙΑ: Επασί, Σκόνδρας, Σαραμαντάς, Αντέτζο (90’ Νικολόπουλος), Βύντρα, Νιάσε (79’ Μπουλούλης), Μπεχαράνο, Βιγιάλμπα, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Βασιλόγιαννης (81’ Μπιανκόνι).