Επιβλητικός ο ΑΡΗΣ στο Ο.Α.Κ.Α. (0-2) - Τελευ...

07/02/21

Αρχοντική εμφάνιση και παλικαρίσια νίκη για την ομάδα μας στο Ο.Α.Κ.Α. (0-2) και επιστροφή στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο ΑΡΗΣ στο αποψινό ντέρμπι με την Α.Ε.Κ., στο πλαίσιο της 21ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten της αγωνιστικής περιόδου 2020-2021, επέβαλε το ρυθμό του από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό (οι γηπεδούχοι σε λίγες περιπτώσεις φάνηκαν απειλητικοί) και έφτασε δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών, ενώ χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες για να μεγαλώσει ο δείκτης του σκορ.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ στο 29’ με σουτ του Λίντσεϊ Ρόουζ μέσα από τη μικρή περιοχή, μετά από φάση διαρκείας (0-1).

Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σαντέ Σίλβα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ατομική προσπάθεια και άψογο τελείωμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Άντρις Τρεϊμάνις (Λετονία)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Ρομπ Ντιέμπερνικ (Ολλανδία)

Α.Ε.Κ.: Αθανασιάδης, Ραντόνια (46’ Νταντσένκο), Νεντελτσάρου, Λάτσι, Λόπες, Κρίστισιτς, Σιμόες (46’ Μάνταλος), Σιμάνσκι (79’ Τάνκοβιτς), Γκαρσία, Ανσαριφάρντ (59’ Ολιβέιρα), Αλμπάνης (46’ Μαχαίρας).

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Σάκιτς, Δεληζήσης, Ρόουζ, Τζέγκο, Λούκας Σάσα (84’ Κάτσε), Μπρούνο Γκάμα (84’ Ματίγια), Ματέο Γκαρσία (83’ Μπρούνο Φελίπε), Μπερτόγλιο (74’ Σαντέ Σίλβα), Μαντσίνι (66’ Μάνος).