Ανοικτοί λογαριασμοί (2-1) - Τελευταία Νέα - ...

10/02/21

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΑΡΗΣ από τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής (7η φάση) του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ένα αποτέλεσμα που αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Η αποψινή αναμέτρηση στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο τέταρτο όταν σημειώθηκαν και τα τρία γκολ της αναμέτρησης.

Πριν την συμπλήρωση του πρώτου λεπτού οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χασάν (1-0).

Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα μας έφερε το ματς στα ίσια με αυτογκολ του Μπα, μετά από προσπάθεια του Δημήτρη Μάνου (1-1).

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 14’ και πάλι με τον Χασάν.

Στο υπόλοιπο διάστημα –σ’ ένα ανοικτό παιχνίδι- και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να (ξανα)βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Παπασταθόπουλος (68’ Σεμέδο), Μπα, Λαλά, Χολέμπας, Μπουχαλάκης (61’ Καμαρά), Σίλβα, Βρουσάι (80’ Μασούρας), Ραντζέλοβιτς, Κάιπερς (80’ Ελ Αραμπί), Χασάν (61’ Φορτούνης).

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Σάκιτς (60’ Ιωάννου), Δεληζήσης (60’ Μπεναλουάν), Ρόουζ, Λούκας Σάσα, Τζέγκο, Σαντέ Σίλβα, Μπρούνο Γκάμα (80’ Μπρούνο Φελίπε), Μπερτόγλιο (60’ Κάτσε), Μάνος (69’ Μήτρογλου).