«Μαγική» εικόνα… - Τελευταία Νέα - News...

28/09/19

Άδικη ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε ο ΑΡΗΣ από την Α.Ε.Λ. σήμερα στο Κλεάνθης Βικελίδης, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020.

Η ομάδα μας στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα είχε την υπεροχή και το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί «μαγική» εικόνα, καθώς -εκτός από τα δύο γκολ- είχε τρία(!) δοκάρια και σωρεία χαμένων ευκαιριών –κυρίως- στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ –να σημειωθεί- ο διαιτητής πήρε… πίσω το πέναλτι, που υπέδειξε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με την αιτιολογία ότι προηγήθηκε επιθετικό φάουλ σε αμυντικό της Λάρισας.

Ο ΑΡΗΣ μπήκε δυνατά στο αγώνα και πριν τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου είχε ήδη «αέρα» δύο γκολ.

Συγκεκριμένα, στο 10’ ο Φραν Βέλεθ με κεφαλιά (1-0) και στο 12’ ο Μπρούνο Γκάμα με σουτ (2-0) έφεραν τη ομάδα μας στη θέση του «οδηγού» στο παιχνίδι.

Όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη... Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με δύο γκολ του Νούνιτς (20’, 33’), ενώ στο 74’ ο Ουάρντα, κόντρα στη ροή του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

VAR: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας)

ΑΡΗΣ: Έμαν, Σούντγκρεν, Κόρχουτ, Φραν Βέλεθ, Ρόουζ, Αμπού Μπα (69’ Ντουάρτε), Ματίγια, Ντιγκινί, Ιντέγε, Μπρούνο Γκάμα (61’ Λάρσον), Φετφατζίδης (77’ Μαρτίνες).

Α.Ε.Λ.: Κρίστινσον, Μόρας, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Σεσέροβιτς (78’ Μπούστος), Κάτσε, Στάνκοβιτς, Μπέρτος, Μιλοσάβλιεβιτς (65’ Φατιόν), Ουάρντα (89’ Γκόϊκοβιτς), Νούνιτς.