Πικρή ήττα από την Α.Ε.Κ. - Τελευταία Νέα - N...

11/04/21

Την πικρία της ήττας γεύτηκε η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι με την Α.Ε.Κ. στο Κλεάνθης Βικελίδης (1-3), στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής (πλέι οφ) του πρωταθλήματος Super League Interwetten.

Ο ΑΡΗΣ παρότι προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο για να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ, ουσιαστικά ο αγώνας κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-3 με δύο πέναλτι (στο 12’ με τον Τάνκοβιτς και στο 37’ με τον Ανσαριφάρντ), ενώ ενδιάμεσα είχε σκοράρει και ο Βασιλαντωνόπουλος (29’).

Η ομάδα μας μείωσε σε 1-3 στο 56’ με πλασέ του Ντάνιελ Μαντσίνι, αλλά μέχρι εκεί…

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αλεξέι Κουλμπάκοφ (Λευκορωσία)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Ντούγε Στούκαν (Κροατία)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν (70’ Γκάνεα), Σάκιτς, Ρόουζ, Δεληζήσης (86’ Ματίγια), Λούκας Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Σάντε Σίλβα (86’ Μήτρογλου), Μπρούνο Φελίπε (46’ Μάνος), Μαντσίνι (70’ Ματέο Γκαρσία).

Α.Ε.Κ.: Τσιντώτας, Βασιλαντωνόπουλος (60’ Μιτάι), Λόπεζ, Σβάρνας, Νεντελτσιάρου, Κρίστισιτς, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος (64’ Μάνταλος), Γκαρσία (65’ Ολιβέιρα), Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ (76’ Κοσίδης).