Παλικαρίσιο «διπλό» στο Περιστέρι (1-3) - Τελ...

27/09/21

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας. Ο ΑΡΗΣ επιβάλλοντας το ρυθμό του στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κέρδισε δίκαια 1-3 τον Ατρόμητο στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Interwetten της αγωνιστικής περιόδου 2021-2022.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 10’ με δυνατό σουτ του Ντάνιελ Μαντσίνι μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Ντάνιελ Σούντγκρεν.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Σπιριντόνοβιτς (1-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ αξιοποίησε τις ευκαιρίες, πέτυχε άλλα δύο γκολ και έφτασε στο «τρίποντο».

Στο 60’ ο Μπρούνο Γκάμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2 και στο 65’ ο Μάτεο Γκαρσία με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Παπαδόπουλος, Στρούγγης, Καστεγιάνο, Καρτάλης (61’ Νάτσος), Ντένιτς, Σάλομον, Μουνίθ (74’ Κωτσόπουλος), Σπιριντόνοβιτς, Κουλούρης.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο (46’ Δεληζήσης), Μπράμπετς, Τζέγκο, Λούκας Σάσα, Μαντσίνι (26’ λ.τρ. Ματέο Γκαρσία), Εντιαγέ (85’ Ματίγια), Μπρούνο Γκάμα (63’ λ.τρ. Χαϊροβιτς), Καμαρά (85’ Μοχάναντ Άλι).