ΑΡΗΣ… πέντε αστέρων! - Τελευταία Νέα - News...

24/10/21

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΑΡΗΣ τη σημερινή αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό στο Κλεάνθης Βικελίδης, στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Interwetten της αγωνιστικής περιόδου 2021-2022.

Η ομάδα μας, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και επιβάλλοντας το ρυθμό της από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, συνέτριψε με 5-1 την ομάδα του Αγρινίου, ενώ έχασε ευκαιρίες –μεταξύ αυτών και πέναλτι με τον Χουάν Ιτούρμπε (80’)- για να διευρύνει ακόμη περισσότερο το δείκτη του σκορ.

Τον «χορό» των τερμάτων άνοιξε στο 18’ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Φακούντο Μπερτόγλιο (1-0).

Στο 34’ ήταν η σειρά του Αργεντίνου μέσου να χριστεί σκόρερ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή (2-0).

Τρία λεπτά αργότερα ο Ντάνιελ Σούντγκρεν με διαγώνιο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 44’ ο Μπερτόγλιο κέρδισε νέο πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπρούνο Γκάμα (4-0).

Στο 53’ ο Πάπε Αλιούν Εντιαγέ με προβολή από τη μικρή περιοχή έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» (5-0).

Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 67΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέργου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ VAR: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Εντιαγέ (60’ Λούκας Σάσα), Τζέγκο, Μπερτόγλιο (60’ Μαντσίνι), Ματέο Γκαρσία (83’ Ματίγια), Μπρούνο Γκάμα (60’ Ιτούρμπε), Καμαρά (83’ Μάνος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μελίσσας, Λούι (46’ Αποστολάκης), Μάλης (88’ Μπακαδήμας), Κορνέλιους, Αντούνιες, Βαρόνε (22’ λ.τρ. Μπελεβώνης), Αλντάιρ, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Μόρσεϊ, Βέργος (71’ Καρέλης).