Ήττα στο Ηράκλειο (2-0) - Τελευταία Νέα - New...

04/04/18

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΑΡΗΣ. Η ομάδα μας έχασε σήμερα με 2-0 από τον Ο.Φ.Η. στο «Θ. Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Ένα αποτέλεσμα, που αδικεί τον ΑΡΗ, αφού –κυρίως- στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος από τον αντίπαλό του και έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Πασχάλη Κάσσο (19’) και Δημήτρη Διαμαντόπουλο (22') για να πάρει «κεφάλι» στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ακυρώθηκε γκολ που πέτυχε ο Γιάννης Πασάς (59’), καθώς ο διαιτητής δεν άφησε το πλεονέκτημα.

Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Μάνος (45’) και Βουό (49’).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νίκος Ρατσιάτος (Αργολίδας)

Ο.Φ.Η.: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Λεάλ (55’ Πορτουλίδης), Βουό, Μάνος, Κομεσίδης, Μπολάκης, Μαχαίρας, Κουτσιανικούλης (84’ Ντίνας), Ποτουρίδης (64’ Βαφέας).

ΑΡΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης (82’ Μπούρμπος), Βαλεριάνος, Ούγκο Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Ντούνης (53’ Πασάς), Ιντζόγλου, Διαμαντόπουλος, Πλατέλλας, Κάσσος (52’ Μπαργκάν).